شرکت ایده پویان پوشش از سال 88 با راه اندازی خط آبکاری الکترولس نیکل - فسفر یا همان نیکل سخت در استان اصفهان وارد عرصه آبکاری گردید. به مرور زمان تعداد خطوط آبکاری این شرکت افزایش یافت تا جایی که در حال حاضر  این شرکت با داشتن ده نوع پوشش متنوع و با کیفیت مشغول خدمت رسانی به صنایع مختلف در استان اصفهان و کل کشور می باشد. همچنین شرکت ایده پوبان در زمینه ساخت بازسازی تعمیر و پوشش دهی قطعات مرتبط با صنایع نفت و گاز، فولاد، خودرو و صنایع مادر دیگر مشغول به کار می باشد. 

لیست انواع خدمات این شرکت به شرح زیر است؛

- پوشش دهی و یا آبکاری به روش الکترولس فلز نیکل یا همان نیکل سخت بر روی انواع قطعات صنایع نفت و گاز ( ولو ها ، بال ولو، پلانجرها و ... ) 

- آبکاری کروم سخت بر روی انواع قطعات صنعتی.

- آبکاری کامپوزیتی انواع سرامیک های سخت با استفاده از روش های الکترولس نیکل و الکترولیز نیکل بر روی قطعاتی که نیازمند مقاومت سایشی بیشتر هستند ( انواع قالب ها، قطعات صنایع نساجی، قطعات صنایع هوایی و نظامی)

- سیاه کاری و یا سیاه کردن سطح قطعات با پوشش های نیکل مشکی و الکترولس نیکل سیاه ( صنایع خورشیدی، نظامی، تزئینی  و ... )

- آبکاری به روش الکترولاک - الکتروفورتیک به رنگ های طلایی براق ، طلایی مات ، زیتونی ، آنتیک و ... (صنایع لوستر سازی، دستگیره و پلاک، صنایع دستی و تزئینی )

- آبکاری نقره، مس، قلع و ...

- آبکاری یا پوشش دهی انواع قالب های تزریق پلاستیک و ... به منظور افزایش طول عمر و کارای قالبها.

- الکتروپولیش Electropolishing انواع فلزات مختلف از جمله استنلس استیل و مس و ...

-آبکاری شیمیایی سرب.

- طراحی ، ساخت و بازسازی انواع قطعات صنایع مختلف.

------------------------------------------------------

** واحد تحقیق و توسعه شرکت، علاقمندی خود را به همکاری با مراکز صنعتی، تحقیقاتی، دانشگاهی و نیز اساتید، دانشجویان و متخصصان در حوزه های مختلف مانند مهندسی مواد، مکانیک، شیمی و ... بویژه در زمینه پوشش های شیمیایی اعلام می‌دارد و از هرگونه کار مشترک در این زمینه‌ها استقبال می‌نماید**